Umelecké galérie sa vyhýbajú finančným darov od Sacklerovcov pre kauzu opiátov

Tateova správna rada uviedla, že odmietne ďalšie dary, ktoré budú nasledovať po stiahnutí 1 € NFP z Národnej galérie portrétu. Vzhľadom na tieto okolnosti by nebolo správne hľadať alebo prijímať ďalšie dary, povedal Tate. „Pre akúkoľvek inú umeleckú organizáciu je veľmi ťažké prijať peniaze Sacklera,“ povedal. "Tiež implicitne vytvára tlak na nedávnych príjemcov svojich darov."

umění
 
Na inštitúcie sa vyvíjal tlak, aby odmietli podporu zo štábu Sackler. Rodina vlastní Purdue Pharma, predajca liekov proti bolesti OxyContin, ktorý zarobil miliardy dolárov pre spoločnosť. Purdue čelí tvrdeniam, že zavádzali regulátorov nad nebezpečenstvami Oxycontinu, ktoré sú zodpovedné za pomoc pri podpore americkej krízy v súvislosti s opioidmi, ktorá viedla k tisíckam úmrtí.
 
Sacklerova rodina tvrdo popierala obvinenia proti nemu. Tate dostal asi 4 milióny libier od Sackler rodinné trusty v priebehu niekoľkých rokov, vrátane £ 1m v roku 2008 a £ 1m v roku 2015, ktorý išiel na financovanie novej budovy Tate Modern.
 
„Otázky týkajúce sa reputácie“
Inštitúcia však vo vyhlásení uviedla: „Rodina Sacklerovcov dávala Tate v minulosti veľkoryso, ako tomu bolo v prípade veľkého počtu britských umeleckých inštitúcií.
 
"Nemáme v úmysle odstrániť odkazy na túto historickú filantropiu. Za súčasných okolností si však nemyslíme, že je správne hľadať alebo prijímať ďalšie dary od Sacklerov." Režisérka Tate Maria Balshawová uviedla, že etická komisia skupiny vždy zvažovala, odkiaľ pochádzajú peniaze a jej rozhodnutia sa prijímali od prípadu k prípadu.
 
"Problémy s reputáciou sú niečo, čo je neoddeliteľnou súčasťou života organizácie, ako je táto … Nemôžete myslieť na tieto otázky," povedala. V stredu vydala Národná galéria portrétu a Sackler Trust spoločné vyhlásenie, že sa rozhodli nepokračovať v darcovstve 1 milión libier.
 
Dôvera povedala, že pokračujúce obvinenia proti rodine riskujú rozptýlenie portrétnej galérie. Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedli, že opioidy – trieda liekov, ktorá obsahuje všetko od heroínu po legálne lieky proti bolesti – sa v roku 2017 zúčastnili takmer 48 000 úmrtí.

výstava
 
A prezident Donald Trump nazval epidémiu opiátov v USA „národnou hanbou“ a vyhlásil ju za núdzovú situáciu v oblasti verejného zdravia. Epidémia začala legálne predpísanými liekmi proti bolesti vrátane Percocetu a OxyContinu. Zintenzívnila sa, pretože boli odklonené na čierny trh.
 
Došlo tiež k prudkému nárastu v používaní nelegálnych opioidov vrátane heroínu, zatiaľ čo mnohé pouličné drogy sú priťahované silnými opioidmi, ako je napríklad Fentanyl, čím sa zvyšuje riziko predávkovania.

Umelecké galérie sa vyhýbajú finančným darov od Sacklerovcov pre kauzu opiátov
4.3 (86.67%)12