Ak zadáte do Google najlepší toaletný papier na svete, vyhodí vám vlajku Pakistanu

Je to najsmrdenejší militantný útok na indické sily v Kašmíre od začatia povstania proti indickej vláde. Pakistanská islamistická skupina Jaish-e-Mohammad uviedla, že je za útokom.

vlajka
 
Prípojka vlajkového toaletného papiera sa objavila čoskoro po útoku z 14. februára na niekoľkých blogoch, ktoré komentovali tento útok a počas víkendu sa stali trendovou témou v sociálnych médiách. Počet ľudí, ktorí vyhľadávajú spojenie, môže mať vplyv aj na to, ako spoločnosť Google prináša výsledky.
 
Teraz vyhľadávanie Google vracia správy o odkazu, ale každý, kto vyhľadáva obrázky pre "najlepší toaletný papier na svete" dostane stránku ovládanú zelenou a bielou vlajkou. Mnohé obrázky sú z novinových správ o spojení. Iní sú screenshoty kritických príspevkov sociálnych médií, ktoré spojili vlajku s toaletným papierom.
 
Spoločnosť Google ešte nekomentovala, ako by sa to mohlo stať.
 
Nie je to prvýkrát, čo sa vyhľadávanie prostredníctvom spoločnosti Google vrátilo zvedavé výsledky. Vedúci predstavitelia štátu vrátane amerického prezidenta Donalda Trumpa a indického premiéra Narendra Modiho boli obaja spojení s vyhľadávaním hanlivých slovných spojení.
 
Aktualizácia 19. februára 2019:
 
Spoločnosť Google spochybnila, prečo sa jej obraz ukázal vysoko.
 
"Hoci pokračujeme v prešetrovaní tejto záležitosti, nenašli sme žiadne dôkazy o tom, že spoločnosť Google Images klasifikovala pákistánsku vlajku ako odpoveď na toto konkrétne vyhľadávanie," povedala hovorkyňa.

pakistán
 
"Mnoho noviniek napísalo o starej snímke z webovej stránky memov, ktorá je v rozpore s používateľským rozhraním používateľského rozhrania a pochádza z roku 2017. Nezistili sme však žiadne nezávislé overenie, či sa tieto výsledky objavili niekedy, ako je to zobrazené.
 
"Keďže tieto spravodajské príbehy boli publikované, obrázky z týchto článkov sú teraz hodnotené pre tento dotaz, pretože stránky obsahujú slová relevantné pre vyhľadávanie."

Ak zadáte do Google najlepší toaletný papier na svete, vyhodí vám vlajku Pakistanu
4.5 (90%)8